Drzewa iglaste jako ozdoba

Do ozdoby różnego typu ogrodów, trawników, skwerów i innych miejsc zielonych mamy do dyspozycji ogromną rozmaitość drzew liściastych i iglastych, a także krzewów różnej wielkości. Dokonanie optymalnego wyboru zależy nie tylko od naszych upodobań, ale także od rodzaju gleby w danym miejscu i ilości czasu, jaki możemy poświęcić na pielęgnację. Jeśli w ogóle nie mamy pomysłu, na co się zdecydować, to warto bliżej przyjrzeć się ofercie drzew iglastych, które mają szerokie zastosowanie i różne funkcje w ogrodzie, a poza tym są dekoracyjne przez cały rok i zwykle nie wymagają bardzo skomplikowanej ani pracochłonnej pielęgnacji.

Jak działają szkółki drzew ozdobnych?

Gdy wybieramy się do szkółki drzewek i krzewów ozdobnych, zauważamy ogromne bogactwo różnej wielkości sadzonek roślin. W tym miejscu znajdziemy zarówno wiele odmian iglaków, drzewa liściaste, a także krzewy nadające się do nasadzeń w ogrodach i parkach. W szkółce bardzo często kupimy sadzonki w dużo lepszym stanie, niż gdybyśmy nabywali je w marketach. Rośliny są odporniejsze na zmianę środowiska i usychanie, a także mają dużo większe szanse na bujny i harmonijny wzrost. Poza tym w szkółce mamy bardzo szeroki wybór roślin i znajdziemy nawet te nietypowe i rzadko spotykane, do których w innych miejscach nie mielibyśmy dostępu.

Drzewa iglaste idealne do ogrodu

Drzewa iglaste to jedne z roślin, które są bardzo często wybierane do różnego rodzaju ogrodów. Sprawdzą się zarówno na przydomowej działce, jak i w ogrodach znajdujących się przy hotelach, sanatoriach albo obiektach spa. Obok roślin kwitnących i drzew liściastych iglaki są interesującym uzupełnieniem i urozmaiceniem krajobrazu. Wybór mamy bardzo szeroki, bo zdecydować możemy się na gatunki naturalnie występujące w naszym kraju, takie jak sosna, modrzew i świerk, albo na przedstawicieli innych stref klimatycznych, w tym na przykład cyprysy, daglezje czy metasekwoje.

Przed zakupem konkretnych okazów do naszego ogrodu warto dobrze wybrać nie tylko odmianę, ale wziąć pod uwagę również wielkość, nasłonecznienie, rodzaj gleby i inne parametry związane konkretnie z naszym ogrodem.

Witamy na blogu firmy Iglaki-Agro

Blog firmy Iglaki-Agro.