Co warto wiedzieć o sadzeniu iglaków naokoło posesji?

Drzewka i krzewy iglaste to popularne rośliny ogrodowe, które nie tylko cieszą oczy, ale również są proste w utrzymaniu. Doskonale sprawdzają się one w roli zielonego muru wokół posesji, który zabezpieczy nas przed wzrokiem osób niepożądanych. O czym należy pamiętać przy ich sadzeniu?

Jak prawidłowo nawozić krzewy ozdobne?

Nawożenie to podstawowy i niezbędny element pielęgnacji roślin ozdobnych. Poniżej znajdziemy kilka wskazówek jak nawozić nasze krzewy, by były piękne i zdrowe.

Najczęściej spotykane choroby roślin

Rośliny, jak każde żywe istoty, chorują. Pocieszające jest to, że można je leczyć i zapobiegać porażeniu. Jakie są częste choroby krzewów i drzew ozdobnych?

Szkodniki roślin

Tworząc własne ogrody staramy się otaczać pięknymi roślinami, ale piękno wymaga kontroli i zadbania. Bardzo często rośliny są uszkadzane przez szkodniki w mniejszym lub większym stopniu. 

Co trzeba wiedzieć o sadzeniu borówek?

Borówka należy obecnie do najbardziej popularnych krzewów, sadzonych zarówno w plantacjach, jak i przydomowych ogródkach. Z jednego krzewu można przez sezon uzyskać nawet 6-7 kg owoców, jednak aby plon był tak obfity, trzeba zacząć od posadzenia tego krzewu (lub krzewów) w odpowiednim miejscu i czasie, pamiętając też o kilku kluczowych czynnościach, które należy wykonać.

Jak założyć plantację jagód i borówek?

Boom na borówki trwa, powoli zaczyna też rozciągać się na jagody. O inwestycji w plantację tych owoców myśli coraz więcej rolników i przedsiębiorców. Konkurencja zatem rośnie, eksperci jednak są zdania, że w jeszcze w najbliższych kilkunastu latach uprawa jagód i borówek będzie się zdecydowanie opłacać. O czym należy pamiętać, decydując się na założenie własnej plantacji?

Zakładanie terenów zielonych – najczęściej popełniane błędy

Własny dom z ogródkiem to marzenie wielu Polaków. Nie każdy może sobie na to jednak pozwolić. Czym się wtedy ratujemy? Inwestujemy we własną działkę rekreacyjną lub zabieramy się za aranżowanie terenów wokół naszego bloku. Czasem zdarza się sąsiedzka komitywa i kilka osób zainteresowanych inwestycją w tereny zielone, a czasem pozostajemy ze wszystkim sami. To od nas zależy, jak będzie wyglądała przestrzeń wokół - od naszych pomysłów i zaangażowania. Jakie błędy najczęściej popełniamy?